Jak zaprojektować nowoczesny ogród? Część 2

Jeśli chodzi o kolorystykę nowoczesny ogród zdecydowanie powinien być monochromatyczny.

Oczywiście najbardziej pożądanymi kolorami są wszelkie odcienie szarości w połączeniu z bielą. Można zaeksperymentować z innymi kolorami: żółcią, czy czerwienią, ale należy wówczas pamiętać, że przesada zdecydowanie zaszkodzi ogólnemu wyglądowi! Najbardziej pożądanym efektem jeśli chodzi o kolory byłoby nawiązanie do barw znajdujących się np. na elewacji, czy wewnątrz domu. Wówczas wszystko będzie spójne.

Nowoczesny ogród może zawierać również elementy małej architektury, np.: ładnie zaaranżowana huśtawka, przygotowane miejsce pod wygodne fotele, czy fontannę. Wszystko to jednak musi być w formie minimalistycznych brył, bez zbędnych ozdób, czy dodatkowych, jaskrawych kolorów. Idealnie jest wykorzystanie do tego materiałów takich jak beton, szkło, czy surowe drewno, które podkreślą nowoczesny charakter miejsca.

Meble w nowoczesnym ogrodzie muszą być dobrane bardzo starannie oraz stwarzać wrażenie ich praktycznej niewidoczności. Dobrze jest wcześniej wybrać takie, które będą dały się złożyć, aby w momencie nieskorzystania z nich mogły być prawie niewidoczne. Jako dodatkowy element dekoracyjny pomiędzy meblami, można użyć kamienne płyty, ułożone w proste formy które dodatkowo utwardzą nam ścieżki.

Aby stworzyć odpowiedni klimat w nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć dobrze dobranego i skomponowanego oświetlenia. Warto rozważyć jeden kolor,raczej ciepły, delikatny jego strumień, aby stanowił jedynie tło do towarzyskich spotkań!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do posiadania oraz zaprojektowania nowoczesnego ogrodu, który dzięki zastosowaniu kilku sztuczek jest dla każdego w zasięgu ręki!