Jak zaprojektować nowoczesny ogród?

Nowoczesny ogród to dzisiaj podstawa każdego, dobrze zaprojektowanego i urządzonego domu.

To jego wizytówka i coś, czym możemy się poszczycić, szczególnie w okresie wiosenno – letnim. Okazuje się, że podczas wakacji, czy w okresie grillowym również dużo chętniej dbamy o to co przed domem, dlatego też jest on marzeniem niejednego z nas.

Na nowoczesny ogród w większości decydują się ludzie młodzi, single, zwykle tacy, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się przydomowymi roślinami. Wówczas ważne jest wzięcie pod uwagę wszystkich możliwości, jakie ogród będzie nam dawał: przycinanie krzewów, koszenie trawnika, czyszczenie basenu oraz odpowiedź na pytanie, czy na to wszystko wystarczy nam czasu…?

Nowoczesność zwykle jest synonimem wielkości, przestronności, ale czy na pewno o to chodzi urządzając nowoczesny ogród? Okazuje się, że w dobrze zaprojektowanym ogrodzie to nie jego metraż, a odpowiednie dobranie roślin, krzewów, czy pomysłowe skomponowanie znajdujących się w nim dodatków mogą podkreślić jego charakter.

Już na etapie projektowania dobrze jest podzielić ogród na trawnik, miejsce na grill, ognisko, czy wyodrębnić przestrzeń na kompostownik. Unikniemy wówczas ogólnego chaosu, który lubi się wkraść w późniejszym czasie. Zapraszamy do przeczytania drugiej części artykułu pod tym samym tytułem, w którym znajdziecie wiele cennych wskazówek dotyczących doboru kolorów w nowoczesnym ogrodzie, odpowiedniego oświetlenia, czy właściwego ustawienia elementów architektury.